Kam kráčíme?

7. prosince 2017 v 20:52 | Itz
Jelikož jsem strávila věky na mé seminární práci na psychologii tak bych jí sem dala :) Doufám, že se bude líbit.
---
Kam kráčíme? Těžká otázka a každý si jí může opravdu přebrat, jak chce. A jak jsem si to přebrala já?
Dnešní doba je plná spěchu, chaosu a nevyrovnanosti. Svět nás "nutí" do věcí, nad kterými se ani nepozastavíme, a proto je uděláme. Bereme je jako součást našeho života, našeho bytí.

Proč jsme se narodili? Abychom přežívali ze dne na den ve stresu a věčném spěchu?
Ať už jsme povahou spíše introvert nebo extrovert, v dnešní době zapomínáme, jak je komunikace z "očí do očí" důležitá a spousta lidí se začíná seznamovat pouze přes "net". Nedovedu si představit, jak to bude vypadat v budoucnosti, když už ani dnes nedokážeme s někým normálně, sami od sebe komunikovat.

Svět také z určité části podkopává lidskou (dětskou) sebedůvěru. Všude kam se podíváme, jsou vyvěšeny ideály a vzory různého tipu. Není tedy divu, že je tolik lidí postižených těmito ideály. A mám na mysli stále narůstající případy: Mentální anorexie, nedej Bože i sebevražd z důvodu výsměchu ostatních. Díky ideálům se mnohé ženy, ale i muži, cítí nespokojení. A za každou cenu chtějí dosáhnout svého.

Další kámen úrazu, je slovo ne. Spousta lidí neřekne svůj opravdový názor a raději si ho nechávají pro sebe. Určitě to není řešení, protože nevyslovený názor není opravdový názor.

Neřekneme-li toto slovo, později toho litujeme. Proč neumíme říct ne, když nechceme dělat něco, co se nám nelíbí? Proč to nedokážeme, když s něčím nesouhlasíme? Odpověď je zcela jednoduchá. Nechceme, abychom byly ti špatní. Nechceme se zaplétat do konfliktu. Obáváme se, abychom nezklamali lidi, na kterých nám záleží.

Tohle prokletí se nám může stát osudným a náš život poté nebude tak zcela kvalitní, jak by měl být. I to je jeden z výsledků dnešní uspěchané doby.
Jedno je říkat svůj názor ostatním a jedno je dostávat zpětnou vazbou odpovědi,i třeba na Váš názor. Proto bychom se, se slovem ne měli naučit i to, jak unést názory ostatních, na naši osobnost.

Chtěla bych, aby dnešní doba nebyla tak moc rychlá, protože se lidi nad ničím pořádně nepozastaví a už vůbec se nezamyslí nad tím, jaké to bude mít například následky.
Bylo by moc dobře, kdybychom se my všichni, jako lidstvo respektovali a naučili se říkat ne, i v situacích, které nám nejsou sympatické.

Nelze přesně říci kam kráčíme, ale zatím to nevypadá jako světlá budoucnost. Co se, ale bude dít dál je jen na nás a nikdo jiný to neovlivní.

Doufám ale, že se jednoho dne, lidstvo "probere" a pozastaví se nad některými věcmi, které do té doby byly zcela normální a nikoho nepřekvapili. Snad tedy dostaneme druhou šanci, které využijeme, jak nejlépe dovedeme a dokážeme se pozastavit a popřemýšlet, co bude dál.

Šťastný lov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Padlý anděl Padlý anděl | 9. prosince 2017 v 0:14 | Reagovat

Lidé dnes neříkají svůj názor, protože je od malička učí jak je důležitý kolektiv a zapadnutí do něj.Když řeknou svůj názor tak najednou nejsou tupou ovcí jako všichni ostatní. Vyčnívají a za to dnešní společnost tvrdě trestá. Protože pokud nemáš názor většiny, který je ti servírovaný tak často až je ti z toho špatně tak jsi vyčleněnec, divný patron a jen proto že jsi jiný tak tě odsoudí. Buď se tě začnou bát nebo považovat za blázna. Tak nebo tak tě prostě vyčlení z kolektivu o kterém tě učili, že je tak moc důležitý. Takže člověk má jen dvě možnosti buď mu musí přestat záležet na sobě a podřídit se davu a nebo se musí vzdát toho co mu bylo vštěpováno od malička.

2 Itz Itz | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 8:32 | Reagovat

[1]: Tak a teď je otázka, co je lepší. :-?

3 depresmaster depresmaster | 9. prosince 2017 v 8:48 | Reagovat

Padlý anděl má pravdu. Je to jako když lidé odsuzují EMO, je to jiný druh a oni se ho bojí nebo jej utlačují.
Rodiče Emařů jim říkají ať jsou normální, jenže oni si neuvědomují,že potlačují jejich osoby.

4 Itz Itz | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 18:43 | Reagovat

[3]: Nojono...to holt jen tak nezměníme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama