Brek

23. listopadu 2017 v 19:56 | Itz
Tak se to stalo. Dneska jsem se totálně složila ve škole. Už od rána to byl na nic den. Akorát jsem moc přemýšlela. A pak přišla poslední kapka. Pro někoho se to bude zdát asi nenormální a bude se divit...Tou poslední kapkou byla čtvrtletní práce z matiky,ze které jsem dostala za 5. Což opravdu nechápu, ale stalo se.

Hned jak jsem to viděla, tak jsem písemku otočila a začala jsem si zase číst. Teda. Pokoušela jsem se o to. Hned jak sem totiž uviděla onu parádní známku, tak mi došlo, jak moc jsem v prdelce...Hlavou mi jen běželi věty, které uslyšim od své mamky až se to dozví. No a pak už se jen přikládalo pod oheň. Nejdřív ke mě přišla učitelka, že nechápe, jak sem to mohla tak podělat. To už jsem začala slzet. Ona to totiž neříkala vůbec mile. Byla hrubá a říkala to skoro jako by ji to těšilo. Aspoň tak mi to přišlo. Možná se mi to zdálo a ona to říkala normálně...Nevím.

A pak sem zase přemýšlela a prostě jsem tomu pustila volný průběh. Ale nechtěla jsem aby mě někdo viděl a tak jsem se schoulila ke spolusedícímu a potichounku jsem plakala. On mě jen hladil. Přišlo mi to jako věčnost. Nikdy jsem nebrečela ve škole. NIKDY. Vždy i když se mi chtělo jsem to zahrála na tvrďáka, ale dneska jsem to už nedokázala zadržet.

Po nějaké chvilce jsem se dala tak nějak dohromady a čistila jsem si brýle. Řeknu vám, že utřít slzy z brýlí dá opravdu zabrat. No a poté přišel stud a taky strach. Co když mě někdo viděl? Neměla bych přece brečet. To dělají malé holky! ...Tohle a ještě víc myšlenek mi běželo hlavou. K tomu všemu jsem dostala holčičí problémy a bylo vymalováno. Doslova.

Zjistila jsem, že to s jistotou, viděl nejméňě jeden člověk. Naštěstí, ale je to můj dobrej kamarád a on dostal 4. Snažil se mě i rozveselit. Ptal se, jak se cítím. Opravdový kámoš. Ale když jsem šla po hodině na oběd a sedla jsem si jako vždy ke spolužačkám, tak přikládaly zase do ohně.

Jedna se mě ptala co jsem dostala. Já vím bylo to hnusné, ale neodpověděla jsem. Dostala jsem je a přistihla je, jak se na sebe koukly. Ale ten pohled byl takový...jak to říct. Výsměch? Tak něco. To mě trošku překvapilo, ale né moc. Přece jen je znám. Není to typ holek, které bych vyhledávala. Hlavně jsou všechny 3 na intru a já ne. Takže jsem trochu občas mimo. Celkově mi přijde, že holky u nás ve škole jsou hrozně sobecké a dost se povyšují. A co víc i dost pomlouvají. Mě to občas tak sere, že jim vpravim svůj názor a naznačim, že to není hezké se takhle o někom bavit.

Za poslední asi měsíc jsem se všem trochu odcizila. Tak nějak všechny zase odmítám.

Než jsem jela domů, tak mě vytáhl kamarád z vyšího ročníku z tohoto kruhu. Konečně jsem se trochu zasmála a uvolnila. Aspoň na chvili.

Zachvili přijde mamka z práce. Jestli na to přijde, tak mě zabije. Tak držte palce, abych přežila.

Šťastný lov.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 neonDragen neonDragen | 28. listopadu 2017 v 12:08 | Reagovat

To byl totální psychyckej kolaps skrz stres. Game over. Co pomůže? Začít znovu. Probrat to znovu. Jak při hře. A na místě selhání to tak zvládnout. Počkat to je učení :-)
No je. Jen ti to nevyšlo. Někde si měla tak velký stres že ti tvůj úspěch nevyšel. Je to tak. Protože jsi chytrá holka.
Hlavu vzhůru ;-)

2 Itz Itz | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 20:29 | Reagovat

[1]: No jako je pravda, že jsem na tu látku měla i doučování a prostě vše bylo v pohodě. Asi jsem se moc zatěžovala myšlenkou, že je to důležitý test...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama